Decembris

Mēneša temats:   Eglītes stāsts

Lielais jautājums: Ko es varu darīt paaulē?
Nu lūk - gada gaidītākais mēnesis Decembris ir klāt! Gaisā virmo ziemīgs dzestrums, zābaciņi jau nepacietīgi mīņājas uz  priekšnama grīdas, un mamma saka, ka saulīte nu ir ar "zobiem"...Nez ko tas nozīmē? Un cik skaista ir kļuvusi mūsu pilsēta! Koki ielās un parkos greznojas tūksošiem mirdzošu uguntiņu rotā; tūksošiem mazu baltu brīnumu birst no gaisa un lēnām pārklāj zemi...Uz veikalu līdzi mammai un tētim labāk nemaz neiet- tur galva griežas un reibst no spožuma, pārpilnības un smaržām...Tad jau labāk ar suņuku pa lauku - viņam salst ķepas, man deguns.., bet tā varam atkal un atkal apskatīt krāšņo pilsētas egli.

Decembrī mūsu sarunas būs par ziemu un ziemas apģērbu, par ziemas pazīmēm dabā, par gaisamas un tumsas periodiem dabā, par saulgriežiem. Domāsim, kāpēc ziemā ir auksti? Kur rodas sniegs? Kādēļ Decembri dēvē par vilku mēnesi? Noskaidrosim, kas ir savaldība, iecietība, pieklājība? Runāsim par to, kas ir vēlmes un kas - iegribas? Kā izpaužas devīgums un skopums, žēlums un žēlsirdība, augstprātība un vienkāršība. Taisīsim barotavu zvirbuļiem un zīlēm. Un, protams, lasīsim un stāstīsim Ziemassvētku pasakas, atveidosim pasaku tēlus, gaidīsim un piedzīvosim brīnumus...

Jauno gadu sagaidot, domāsim par gadalaiku maiņu un  gadu miju, pētīsim sniegu un ledu, veiksim eksperimentus ar tiem. Mācīsimies svinēt svētkus un baudīsim vēderpriekus "Piparkūku burziņā". Rīkosim mazās meistarklases dāvanu un apsveikumu izgatavošanā. Izrunāsim to, kas ir labdarība, ziedošana, palīdzība un pieņemšana? Ko es varu darīt pasaulē, lai tā kļūtu labāka?

Atvērsim savas sirsniņas viens otram un ticēsim brīnumam!  
 
Decembrī:
  • Rūķu darbnīcas turpinās.
  • Eglītes stāsts. Advente.
  • Piparkūku darbnīcas.
  • Ziemassvētki sabraukuši.

Tuvākie pasākumi

04.12.2019. – 20.12.2019.
No 16.decembra līdz 20.decembrim mūsu bērnudārzā līksmosies lielais "Piparkūku burziņš". Mīcīšana, rullēšana, spiešana, mīklas garšošana un pāri palikušā izcepšana ies uz nebēdu...Ēdīsim paši un cienāsim draugus! Ņam!
Piparkūku darbnīcas
09.12.2019. – 13.12.2019.
Reiz mežā dzima eglīte..
11.12.2019. – 16.12.2019.


Piektdien,13.decembrī,no plkst.15.30 tiekamies "PUZURU DARBNĪCĀ" bērnudārza zālē - būs iespēja apgūt puzuru veidošanas tehniku. Puzurs ir ielisks dekors un interjera elements Jūsu mājās. Līdzi ņemam adatu-katrs paņem savu adatu,vēlams garu,  ar pietiekoši lielu aci diega ievēršanai. Ja nu kādam ir arī salmi- var paņemt arī tos. Mammas var nākt kopā ar bērniem, un "ievingrināt roku", veidojot krāsainus puzurus no kokteiļu salmiņiem.
Latvisko puzuru darināšanas darbnīca piektdien, 13. decembrī no plkst. 15.30
Mēs esam ļoti darbīga ģimene!

Svētkus svinam gan rīta pusē, kad varam izdziedāties un izspēlēties par attiecīgās nedēļas aktuālo tematu zināšanu apguvē, gan pēcpusdienās.Un tad mums ir lieliska izdevība parādīt vecākiem, ko esam iemācījušies muzikālajās nodarbībās pie mūzikas skolotājas.

Katru mēnesi pie mums ar koncertu vai izrādi ciemojas viesmākslinieki- gan leļļu teātra izrādes, gan koncerti.
Lielākie bērni laiku pa laikam dodas mācību ekskursijās uz kādu Jelgavai nozīmīgu tūrisma objektu, dabas ainavu vai vecāku darba vietu pētīt, kā strādā pieaugušie.