Jūnijs- Jūlijs- Augusts
Mēnešu temats: Vasarai vārti vaļā!
Lielais jautājums:
Cik daudzveidīgā dabā es dzīvoju?

Ziņa bērnam: Dabas jeb bioloģiskā daudzveidība ir visdažādāko uz planētas Zeme pastāvošo dzīvības formu kopums. Tā attiecas uz visu sugu augiem un dzīvniekiem,
Vērtības: daba, dzīvība

Tikumi: atbildība, centība
Caurviju prasmes: pašvadīta mācīšanās un problēmu risināšana


Jūnijs - Zāļu un Ziedu mēnesis.
Zāļu mēnesī rītausma ar rītausmu tiekas. Jūnijs ir sazēlušu pļavu, pirmo siena vālu un ogu laiks. Pērkona negaisi jūnijā kuplina druvas, bet ziemeļvējš dzen graudus tīrumā... Smaržojot puķes un ieelpojot to grēcīgi reibinošo smsržu, būsi pamanījis krūkļu balteņus jeb citrontauriņus. Tie ir pirmie tauriņi, kas izlido pavasarī. Vai zināji, ka krūkļu balteņi ir tauriņu pasaules ilgdzīvotāji? Tagad, jūnijā, beidzas teju gadu ilgais tauriņa mūžs...To, kur citrontauriņi pārlaiž ziemu, neviens nav spējis izskaidrot, bet nākamajā pavasarī tie izlidos koši un svaigi, lai visiem paziņotu, ka gads būs jauks un saulains...

Jūnijā
, līdztekus simtiem citu, uzzied arī stāvlapu dzegužkurpīte - mūsu Latvijas aizsargājamais augs. Parasti tā zied rozā ziediem, bet retu reizi ieraugāma arī baltziedu pasuga. Grūti to iedomāties, bet dzegužkurpītei no sēklas uzdīgšanas līdz uzziedēšanai paiet 10-15 gadi.

Jūnijs ir arī zaļo varžu koru kara mēnesis. Jenotsuņu ziņkārīgie mazuļi nāk ārpus alas rotaļāties, tērpušies vienmērīgi brūnos kažociņos. Bērni turas bariņā, un, ja kaut kas viņus sabaida, visi barā metas metas atpakaļ alā. Tad, pēc brīža, nāk skatīties, kas tur bija? 
Vai zināji, ka mazo lapsēnu acis ir zilas? Jūnijā viņi nāk arā no alas, un bieži lapsu māte tos pārved uz citu alu, kur mazāk blusu.

Bet jo no Jūnija sagaidīsim mūsu dārziņā?
Jūnijs nāk ar apsolījumu, ka viss beidzot atkal būs labi...Mazināsies ierobežotā dzīve, un ikdiena atgriezīsies ierastajās sliedēs. 1. Jūnijā svinēsim Bērnu svētkus ar balonburbuļiem un burbuļbaloniem, ar krītiņzīmējumiem uz asfalta..., ar sajūsmu acīs un kārumiem punčos... Zem lielās lupas ticis rabarbers, tam nu neklāsies viegli, jo beigās tiks izvārīts klimpu zupā...

Jūnijā atvērsim vasaras vārtus!
Veiksim eksperimentus ar saules iedarbību uz augiem. Pētīsim kukaiņu un gliemežu pasauli. Mācīsimies atšķirt diennakts daļas - rīts, diena, vakars, nakts. Darīsim praktiskos darbus grupu laukumiņos un mazdārziņā. Darbosimies ar mitrām smiltīm, "cepsim" smilšu kūkas.
Un, protams, atzīmēsim vasaras saulgriežus. Iepazīsim latviskās tradīcijas, pīsim vainagus un rotāsimies... Izbaudīsim to, cik daudzveidīgā dabā mēs dzīvojam. Svinēsim vasaru! 


 
Tuvākie pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Mēs esam ļoti darbīga ģimene!

Svētkus svinam gan rīta pusē, kad varam izdziedāties un izspēlēties par attiecīgās nedēļas aktuālo tematu zināšanu apguvē, gan pēcpusdienās.Un tad mums ir lieliska izdevība parādīt vecākiem, ko esam iemācījušies muzikālajās nodarbībās pie mūzikas skolotājas.

Katru mēnesi pie mums ar koncertu vai izrādi ciemojas viesmākslinieki- gan leļļu teātra izrādes, gan koncerti.
Lielākie bērni laiku pa laikam dodas mācību ekskursijās uz kādu Jelgavai nozīmīgu tūrisma objektu, dabas ainavu vai vecāku darba vietu pētīt, kā strādā pieaugušie.