Bērnudārzā “Varavīksne” bērnu trīsreizēju ēdināšanu nodrošina profesionāli pavāri, kuri gatavo ēdienus iestādes virtuvē, vadoties pēc ik nedēļas sastādītajām ēdienkartēm, gatavojot sabalansētu uzturu, ievērtējot ēdienu sastāvu, enerģētisko vērtību, olbaltumvielas, ogļhidrātus un taukvielas.

Katrā grupiņā redzamā vietā pieejama ēdienkarte un kaloriju aprēķins. Produkti tiek iegādāti tikai svaigi, piemēram, svaiga cūkgaļa un vistas gaļa no piegādātāja, kuram piešķirta “Bordo karotīte”. Ēdienu gatavošanai izmantojam no Latvijas zemniekiem iepirktus dārzeņus no jaunās, šī gada ražas.
 
VITAMĪNI UN BĒRNI
Daudzi vecāki rudens un ziemas periodus gaida ar bažām, jo bērni apmeklē bērnudārzu un “atkal sāksies slimošanas”.
Saprotama ir vēlme stiprināt bērna imūnās sistēmas aizsargspējas, lai slimotu mazāk, retāk, vieglāk. Vecāki meklē vitamīnus, kuru piedāvājums ir ārkārtīgi plašs.
Vitamīni ir bioloģiski aktīvas vielas, kas pēc būtības ir normāla uztura sastāvdaļa. Daba ir paredzējusi, ka šīs bioloģiski aktīvās vielas – vitamīni un mikroelementi tiek uzņemti ar uzturu.
Vairums nepieciešamo mikrouzturvielu atrodas augu valsts produktos, tāpēc, piedāvājot  bērnam iespējami daudzveidīgāku augu valsts uzturu, tiek uzņemts vairāk nepieciešamo mikrouzturvielu.
Ir dažas mikrouzturvielas, kam jāpievērš īpaša uzmanība, kad atsevišķiem vitamīniem būtu vieta bērnu veselības stiprināšanā. Burkāni, āboli, kāposti – tie ir īstie vitamīni bērniem, īpaši līdz 4 gadu vecumam.
Augošam bērnam ir īpaši svarīgi uzturēt D vitamīna līmeni asinīs normas robežās, jo D vitamīnam ir ļoti būtiska nozīme ne tikai kaulu un muskuļu sistēmas veidošanā, bet D vitamīns nepieciešams gandrīz ikvienā šūnā, tostarp imūnās sistēmas šūnās.
Bērnu imūnās sistēmas šūnu vielmaiņa ir strauja un nepieciešamība pēc vitamīniem ir pastiprināta. Ar noteiktām vitamīnu kombinācijām, iekļaujot arī C vitamīnu, var modulēt imūnās sistēmas darbību.
Domāsim kopā par bērnu veselību, jo svarīga ir ne tikai augu valsts produktu daudzveidība, bet svarīgi izslēgt cukuru un nepārspīlēt ar citiem cukura avotiem ikdienas ēdienkartē.
Ja dodam bērnam vitamīnus, tie jāuztver kā zāles, nevis kā konfekte. BĒRNAM BŪTU JĀIZSKAIDRO, KA VIŅAM TIEK DOTAS “ZĀLES”NOTEIKTU VESELĪBAS PROBLĒMU RISINĀŠANAI.