Bērnudārzā “ĀBELĪTE” bērnu trīsreizēju ēdināšanu nodrošina profesionāli pavāri, kuri gatavo ēdienus iestādes virtuvē, vadoties pēc ik nedēļas sastādītajām ēdienkartēm, gatavojot sabalansētu uzturu, ievērtējot ēdienu sastāvu, enerģētisko vērtību, olbaltumvielas, ogļhidrātus un taukvielas.

Katrā grupiņā redzamā vietā pieejama ēdienkarte un kaloriju aprēķins. Produkti tiek iegādāti tikai svaigi, piemēram, svaiga cūkgaļa un vistas gaļa no piegādātāja, kuram piešķirta “Bordo karotīte”. Ēdienu gatavošanai izmantojam no Latvijas zemniekiem iepirktus dārzeņus no jaunās, šī gada ražas.

Rūpes par Jūsu bērnu labklājību un veselību!
 
Ieskats pazīstamu cilvēku bērnu uztura nodrošināšanā.
1.variants:
  • Bērnu uzturā iekļaut vairāk labās taukskābes un vērtīgās eļļas,  kas samazina vēlmi pēc saldumiem.
  • Ja vēlas ieviest kādu jaunu ēdienu, tad piedāvā 2 – 3 stundas pēc izklaidēm jeb citām aktivitātēm, kad bērns ir izbadējies.
  • Veiksmīgs risinājums, ja bariņā ir daži labi ēdāji , tad arī “ņeēdājs” būs ar mieru kaut ko nedaudz,  tomēr pagaršot ko jaunu.
Nekad nespiest ēst, bet piedāvāt jauno ēdienu atkārtoti!
2.variants:
  • Bērna brokastis- omlete, svaigs gurķis, sviestmaize ,tēja.
Pieejams pēc tam sagriezts ābols, bumbieris, gurķis, burkāns.
Blakus atrodas ūdens pudele vai dzeramais jogurts.
  • Pusdienas – vārīti kartupeļi, kotlete, krējuma mērce, svaigs gurķis, kefīrs vai piens vai sula.
  • Launags – kraukšķis ar pienu + auglis.
Svarīgi iemācīt bērnam ēst daudzveidīgi, tad arī turpmāk viņš nebaidīsies izmēģināt jaunus produktus un ēdienus.
Jāatceras – nav aizliegto produktu, bet viss jāēd ar mēru!
3.variants:
Ģimenē 2 gadus un 2 mēnešus vecai meitenītei garšo kaperi, olīvas ,avokado un citi produkti, ko bērni nereti uzlūko ar aizdomām. Otrs bērns ģimenē- pilnīgs pretstats,-“jāstāv uz galvas” ,lai kaut ko apēstu, kas būtu saucams par ēdienu. Bērnu uzturā lieto biolakto, biezpienu, maizi un citus daudzveidīgus produktus…
ZELTA LIKUMS: vērtīgi ievērot īpaši tām ģimenēm, kurās ir bērns ar lieko svaru,-neturēt mājās cepumus, konfektes un citus našķus. Nevar gaidīt, ka bērns būs tik apzinīgs un neēdīs pieejamos našķus vai apēdīs tikai vienu konfekti, ja skapī ar tām ir pilna kaste… 
Cepumi, morss, saldumi… - tie ir cukura avots.
Lietderīgi izmantojami pēc intensīvas slodzes, enerģiskām aktivitātēm, taču, kad bērns sēž pie televizora, labāk saldinātus dzērienus un našķus no ēdienkartes izņemt.
Nepiesātinātās taukskābes, ko uzņemam pārsvarā pārāk maz, tās mūsu organisms izmanto, lai uzlabotu sirds un asinsvadu sistēmas veselību, stiprinātu organismu, imunitāti, uzlabotu ādas stāvokli. Tās veicina bērna normālu augšanu un attīstību. Mazs bērns ģimenē ir labs iemesls pārskatīt ģimenes ēdienkarti, un iespēju robežās izvairīties no tādiem gataviem našķiem kā čipsi, frī kartupeļi. Ja šādus ēdienus ļoti kārojas, tad tos labāk pagatavot mājās no īstiem kartupeļiem vai citiem dārzeņiem- bietēm, burkāniem, brokoļiem, kāļiem, gatavošanas laikā izmantojot kvalitatīvu eļļu, nepievienojot garšas pastiprinātājus, konservantus un citas pārtikas piedevas.
Domāsim un rīkosimies kopīgi !

Jūsu “Ābelīte”